پارک جنگلی کشپل

22 بهمن 1400
0 دیدگاه

پارک جنگلی کشپل، در استان مازندران، واقع در شهرستان چمستان است که جاذبه های زیادی در آن وجود دارد. علاوه بر طبیعت جنگلی، وجود چشمه های آب گرم و سرد و همچنین رودخانه لاویج رود از جاذبه های این پارک است.

پارک جنگلی کشپل؛ تفرجگاهی در میان جنگل های شمالستاره

یکی از پارک‌های تفریحی است که در دل جنگل برای تفریح و استراحت مناسب سازی شده است. این پارک در استان مازندران و از توابع شهرستان نور در شهر چمستان قرار دارد. پارک کشپل در فاصله ۲.۵ کیلومتری چمستان، از شمال به مسیر جاده‌ای نور به چمستان، از جنوب به کوه و آبگرم لاویج، از سمت شرق به جنگل‌های چمستان و از غرب به لاویج رود محدود شده است. 

ویژگی‌های پارک جنگلی کشپل

این پارک جنگلی با مساحتی در حدود هفت هکتار، از لحاظ پوشش گیاهی بسیار غنی است و درختانی از جمله توسکا، لرک، بلوط، افرا، ممرز و انجیلی در این مکان وجود دارند.
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تفریحی و البته زیست محیطی پارک کشپل وجود چشمه‌های آب طبیعی است که تعداد آن‌ها حدودا به ده چشمه می‌رسد. همه‌ی این‌ها مازاد بر رودخانه‌ی لاویج است که از شرق این پارک دلپذیر می‌گذرد. 

در ابتدا به دلیل اهمیت زیاد این پارک، شهرداری در طرح‌های متعدد و البته فاقد برنامه ریزی برخی تسهیلات از جمله زمین بازی، آلاچیق، سرویس بهداشتی و … را در این محدوده فراهم کرد. اما پس از اینکه رسیدگی به پارک جنگلی کشپل در دستور کار طرح هادی استان قرار گرفت، طرح‌های بسیاری برای ایجاد تاسیسات و تسهیلات در این پارک ارائه شده‌اند و امروزه شرایطی بسیار مطلوب برای تفریح و اقامت دراین پارک برقرار است. علاوه بر این، در یک طرح مرتبط با بهره برداری در آینده، شهرداری چمستان اقدام به نهالکاری در برخی محدوده‌های این پارک کرده که بسیار حائز اهمیت است. 

دسترسی به پارک جنگلی کشپل

دسترسی به این پارک جنگلی، از طریق جاده لاویج، و در محور چمستان – آمل امکان پذیر است. فاصله پارک کشپل از چمستان تنها ۲.۵ کیلومتر است. در صورتی که به این پارک سفر کنید، به سادگی می‌توانید به آبگرم لاویج در جنوب پارک نیز بروید و یک روز را نیز در آن ناحیه بگذرانید. 

 

ارسال دیدگاه